Papierové Eco lepiace pásky

Neustály dopyt po riešení ekologického balenia, teda papierových lepiacich páskach s potlačou sa stáva dôležitou súčasťou v obalovej technike. Papierové lepiace pásky sú zo saturovaného kraftového papiera, ktorý je 100% recyklovateľný s lepidlom z prírodných zdrojov, alebo škobovým rastlinným lepidlom pri vodou aktivovaných páskach zo sulfátového papiera.

Ponúkame papierovú pásku s možnosťou 1-2 farebnej potlače s ekologickými farbami v základných odtieňoch

čierna
modrá Pantone 300
zelená Pantone 355
červená 186
biela

Papierová lepiaca páska s lepidlom NATURAL RUBBER

Pre priaznivcov ekologického spôsobu balenia je tu papierová páska na balenie ľahkých až stredne ťažkých krabíc.
Papierové lepiace pásky sú zo saturovaného kraftového papiera, ktorý je 100% recyklovateľný s lepidlom z prírodných zdrojov.
Ak chcete lepiť ľahko a rýchlo aplikujte Vaše pásky pomocou ručného odvíjača, ktorý zaistí bleskové uzavretie obalu.
Táto páska má vyššiu hrúbku než páska z BOPP fólie, preto je bežná dĺžka návinu oproti štandardným 66m iba 50m, na požiadanie je možné návin upraviť, napr. na 66m, 100m, 200m, alebo až strojný návin 500m.

Dostupná štandardná šírka je 50mm, 75mm, 150mm.

Potlač realizujeme na špeciálnom flexotlačiarenskom stroji, ktorý pomocou vopred vyrobeného tlačiarenského štočku natlačí požadovaný motív na povrch hotovej lepiacej pásky.
Pre papierovú lepiacu pásku je k dispozícii len vrchná technológia potlače, ktorá je výhodná pre menšie až stredné odberové množstvá , čo je najväčšou výhodou pri malých sériách a rýchleho dodania.
Lepiaca páska potlačená na povrchu má potlač vystavenú priamemu pôsobeniu lepidla, mechanickým vplyvom pri manipulácii.
Používame ekologické farby vodou riediteľné šetrné k životnému prostrediu, my sme si zvolili pre realizáciu len 5 farebných odtieňov ako je čierna, modrá cca 301, zelená 355, červená 199 a biela, samozrejme papierový podklad pásky je neporovnateľný s BOPP a tak každá farba má na páske rozdielne krycie vlastnosti, aj preto je najideálnejšia jednofarebná potlač v spomínaných odtieňoch.
Tak tiež kvalita potlače bude štruktúrovaná, ako je aj papier... preto neodporúčame jemné linky a texty, nakoľko krytie farby pri saturovanom kraftovom papieri nikdy nemôže byť sto percentné.

PRIPRAVUJEME

Vodou aktivovaná páska

Vodou aktivovaná papierová páska sa vyrába zo sulfátového papiera 60g/m² ako základného materiálu, na ktoré sa nanáša lepidlo na prírodnéj báze známe ako tzv. škrobové lepidlo( získlané z kukurice, zemiakov a iných celozrnných surovín), ktoré až po navlhčení pred aplikáciou dosahuje lepivé vlastnosti.
Po navlhčení pomocou určeného strojčeka sa stáva páska lepiacou.
Táto páska má vlastnosti silnej počiatočnej priľnavosti, silnej ťahovej sily a teplotnej odolnosti.

Svojím zložením ju zaraďujeme za najekologickejšiu variantu lepiacich pások na súčasnom trhu.

Páska nielen uzatvára kartóny, ale ich doslova uzamyká ! Je to najbezpečnejší a najekonomickejší systém zatvárania kartónových obalov !

• až 10 krát pevnejšia (páska s výstužou) ako samolepiaca páska
• odolná na chlad, horúčavu, svetlo alebo vlhkosť
• pevnejšie a istejšie uzatvorenie
• zabezpečenie pred krádežou
• jednoduché použitie
• páska 100% priaznivá pre prírodné prostredie – recyklovateľná
• optimálna lepivosť aj na recyklovaných kartónoch
• pásku je možné potlačiť s ekologickými farbami v základných odtieňoch v 1 a 2 farebnej
potlači
• neoprávnené otvorenie balenia nezostane nepovšimnuté

Spevnené papierové lepiace pásky

Používajú sa pri lepení tam, kde dochádza k väčšiemu zaťaženiu lepiacich spojov. Na výrobu sa používa pevný sulfátový papier plošnej hmotnosti 120, 150 g/m2 a nános lepiacej vrstvy 23 g/m2. Medzi vrstvami papiera sa nachádza sieť vlákien rôzneho prevedenia, ktoré zabezpečujú vysokú pevnosť pások.