Lepiace pásky so spodnou potlačou

Lepiaca páska s potlačou na báze biaxiálne orientovaného polypropylénu/BOPP/ s vysokou rozmerovou stabilitou v oboch smeroch. Lepiace pásky s potlačou sa používajú k fixácii a k ochrane predmetov v akomkoľvek odvetví, môžu mať reklamný charakter (s potlačou). Slúžia k zalepeniu kartónov, fólií, sáčkov, sú vhodné na balenie, prebaľovanie tovaru do kartónových škatúľ, plombovanie paliet. Povrchová úprava robená pred potlačou lepiacich pások zaručuje nízku hlučnosť pri odvíjaní. Sú vyrábané ako v ručnom, tak i strojnom návine pre baliace linky.

Výhody lepiacej pásky s potlačou

najlacnejšia reklama (umiestnenie loga),
zapečatenie zásielky pri preprave,
plombovanie paliet,
náhrada potlače kartónu, možnosť rozlíšenia pri preprave a skladovaní rovnako baleného tovaru s rôznym obsahom.

Materiál:

BOPP 28mq, ±17g/m²
BOPP 32mq, ±18g/m²
BOPP 35mq, ±18gr/m²

Rozmer: 25mm, 48mm, 60mm, 75mm, 100mm, ...600mm podľa priania zákazníka
Návin : 66m, 100m, 132m, 330m, 660m, 990m - iný podľa priania zákazníka

V závislosti od hrúbky BOPP fólie a nánosu lepidla sa odvíja tolerancia v návine (celkovej metráži lepiace pásky). Vo všeobecnosti platí, čím väčší návin v metroch, tým väčšia odchýlka v %.
Táto odchýlka bola výrobcami lepiacich pások a BOPP fólie stanovená na +- 5%
Na tieto ukazovatele vplývajú pracovné podmienky pri ktorých sa páska vyrába a používa.

Spodná nezmazateľná potlač tzv. SANDWICH

Pokročilejšia technológia výroby lepiacej pásky s potlačou je založená na spôsobe natlačenia farby na lepiacu pásku. Výhodou pri tejto technológii je, že sa tlačený motív umiestňuje medzi fóliu a lepivú časť pásky /lepidlo/,čo zaručuje maximálnu oteru vzdornosť a vysoký lesk potlače.
Pri tejto metóde vieme zabezpečiť akúkoľvek podkladovú farbu pásky a 1 až 8 farebnú potlač a foto potlač.
Možnosť finálneho prevedenia pásky s tichým odvinom.

Nevýhodou je limitované minimálne odberové množstvo a vyššia investícia pri prvotnej výrobe foto polymérnych štočkov z dôvodu väčšej pracovnej šírky fólie a hodinovej kapacity stroja.

Skladovanie a záručná doba

Na všetky naše výrobky sa vzťahuje záručná doba použitia a to 6 mesiacov na lepiace pásky s tichým odvinom a 12 mesiacov na lepiace pásky s normálnym odvíjaním. Spôsob skladovania je veľmi dôležitým faktorom, ktorý vplýva na životnosť, vek a vlastnosti lepiacej pásky.

Skladovateľnosť:
Skladovať v suchých skladovacích priestoroch, chránených pred vlhkosťou UV žiarením a pri teplotách +15°C až +30°C, podľa možností v originálnych kartónoch v zvislej polohe.